Jak wybrać maskę antysmogową?

Dobór odpowiedniej maski antysmogowej jest kluczową kwestią. Niestety ale nie każda maska będzie spełniała nasze oczekiwania. Nieco inną maskę potrzebują sportowcy, nieco inną emeryci a jeszcze inną dorośli czy dzieci. Poniżej przedstawiamy listę artykułów jak dobrać odpowiednią maskę antysmogową dla siebie oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie maski:maska

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maski antysmogowej

Poniżej przedstawiamy podstawowe punkty na które musimy zwrócić uwagę decydując się na zakup maski antysmogowej:

  • Filtr – Jest to „serce” naszej maski, właśnie od niego zależy czy nasza maska spełni swoje zadanie. Najpopularniejszym są filtry klasy HEPA, istnieją również inne, skuteczne filtru. Więcej na temat filtrów w maskach antysmogowych można przeczytać na stronie głównej.
  • Dopasowanie – Nawet najlepsza maska nie spełni swojego zadania kiedy będzie nieszczelna. Przed zakupem warto przymierzyć maskę i sprawdzić czy przylega dokładnie do twarzy. Między maską a naszą twarzą nie powinno być żadnych „przecieków powietrza. Jeśli takie występują maska nie nadaje się do użytku.
  • Wymienne filtry – Przy wysokim zanieczyszczeniu powietrza filtr starcza na około 40 godzin użytkowania, później należy go wymienić. Jeśli kupilibyśmy maskę bez wymiennych filtrów, prawdopodobnie po paru dniach nadawałaby się do wyrzucenia.
  • Certyfikat – Zawsze sprawdzaj czy maską posiada odpowiedni certyfikat wydany przez stosowane instytucje. Niestety ale na rynku można znaleźć sporo chińskich masek, które nie posiadają żadnych certyfikatów a co za tym idzie prawdopodobnie nie nadają się do użytku.

 

Podsumowanie

Pamiętaj, że nie każda maska antysmogowa będzie się dla Ciebie nadawała. Idealną metodą jest sprawdzenie kilku masek. Zamawiając dany produkt w sklepie internetowym zawsze masz prawo do zwrotu towaru w ciągu paru dni bez podawania przyczyny. Pamiętaj, że chodzi o Twoje zdrowie, także testuj, przymierzaj, kombinuj – chodzi przecież o Ciebie. Zapoznaj się również z naszym działem „Jak prawidłowo założyć maskę antysmogową„.