Maski antysmogowe dla dzieci

Niestety ale niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie dzieci są najbardziej narażone na smog. Układ oddechowy dziecka nie jest rozwinięty tak jak u dorosłego człowieka, co sprawa że pyły takie jak PM 10 czy PM 2,5 są dla nich jeszcze bardziej szkodliwe. Jedną z najskuteczniejszych barier ochronnych są maski antysmogowe dla dzieci.

Jak wybrać odpowiednią maskę?

Dobór odpowiedniej maski dla naszego dziecka jest kluczową sprawą. Źle dobrana maska w ogóle nie chroni nas przed pyłami PM 10 czy PM 2,5. Najważniejszą kwestią jest odpowiedni rozmiar maski. Nie może być ona ani za mała ani za duża. Najważniejsze jest aby dokładnie przylegała do twarzy tak aby całe powietrze jakiem oddychamy przechodziło przez filtr. Jeżeli maska nie będzie prawidłowo dopasowana do naszej twarzy, nieprzefiltrowane powietrze będzie się dostawało się przez szczeliny co sprawi, że maska dla dziecka nie spełni swojej roli.

Kolejną ważną rzeczą jest wybór odpowiedniego filtru. Musimy zdecydować czy chcemy maskę tylko z filtrem HEPA, z węglem aktywnym czy może połączoną. Więcej na ten temat można przeczytać w wpisie „filtry w maskach antysmogowych

Uwaga! Pamiętaj o tym, że każda maska antysmogowa utrudnia oddychanie. Stanowczo nie zakładamy masek na małe dzieci ponieważ w skrajnych przypadkach mogłyby się udusić.  

Jak dobrać rozmiar?

Niestety ale nie ma jednego uniwersalnego rozmiaru. Każdy producent ma nieco inne rozmiary masek przez co będziemy zmuszeni to przeczytania instrukcji na stronie producenta. Jednak bazując na naszym doświadczeniu stworzyliśmy taką skalę porównawczą:

  • XS – dla dzieci 3-5 lat lub o wadze do 11 kg
  • S – dla dzieci 6-8 lat lub o wadze do 23 kg
  • M – dla starszych dzieci do 58 kg
  • L – dla licealistów o wadzę między 59-80 kg
  • XL – dla młodzieży o masywnej budowie ciała

Pamiętajmy jednak, że towar zakupiony w sklepie internetowym zawsze możemy zamienić lub zwrócić bez podania przyczyny. Jeśli więc maska dla Twojego dziecka jest za duża lub za mała należy ją wymienić jak najszybciej! Chodzi tu przecież o zdrowie naszego dziecka.

Opinie na temat masek dla dzieci

Jeśli Twoje dziecko posiada już maskę antysmogową, proszę podziel się z nami opinią na jej temat. Pomóż innym rodzica dobrać najlepszą maskę dla swojego dziecka. Każdy komentarz jest bardzo mile widziany bo wszystkim nam zależy tylko na jednym – na zdrowiu naszych dzieci.

Leave a Comment