Maski antysmogowe dla sportowców

Maska antysmogowa na rower lub do biegania jest niezwykle przydatna dla osób, które dbają o swoje zdrowie. Niestety ale wraz z okresem zimowym nadchodzi problem z zanieczyszczonym powietrzem. W wielu polskich miastach dopuszczalny limit pyłów PM 2,5 czy PM 10 zostaje przekroczony kilkukrotnie. Podczas treningu zdecydowanie zwiększamy częstotliwość oddychania, a co za tym idzie pochłaniamy więcej niebezpiecznych związków. Praktycznie jedyną możliwą ochroną maski antysmogowe.

Maska antysmogowa do biegania

Maski antysmogowe do biegania, są jednym z tych gadżetów, w który powinni zaopatrzyć się sportowcy. Zadowolą się nim zarówno biegacze jak i osoby jeżdżące na rowerze czy rolkach. Podstawowe maski antysmogowe posiadają wysokiej jakości filtry, które niosą ze sobą przykre konsekwencje w postaci utrudnionego oddychania. Jednak producenci wyszli naprzeciw sportowcom, tworząc specjalne maski do użytkowania podczas treningu.
Na co w takim razie zwrócić uwagę przy wyborze maski dla sportowców?

Jak wybrać najlepszą maskę

Maski do biegania czy na rower posiadają specjalne cechy, które ułatwią nam trening. Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej maski do treningów?

  • Filtr – Maski dla sportowców przeważnie wyposażone są w filtry HEPA, które przepuszczają nawet o 40% więcej powietrza od innych filtrów.
  • Materiał
  • Rzep

Czy maska wpływa na naszą wydolność?

Polecane maski dla sportowców

2 komentarze to “Maski antysmogowe dla sportowców”

  1. Witam. Jaki model polecacie do sportu? Ważne żeby była bezpieczna (CE) i nie ograniczała przepływu powietrza jak Respro.
    Jest alternatywa?

  2. Niedługo przeprowadzimy test masek, które można znaleźć w naszym rankingu pod względem biegania. Postaramy się przedstawić jak najszybciej wyniki.

Leave a Comment