5 rzeczy, które musisz wiedzieć o maskach antysmogowych

Spaliny, niezdrowe, zanieczyszczone powietrze – coraz więcej mówi się o złym stanie naszego powietrza. Nieustannie jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie smogu – ma to miejsce szczególnie w dużych miastach oraz w okresie jesienno – zimowym. Przydatne w tym okresie są maski przeciwsmogowe – mogą je używać osoby dorosłe i dzieci. Nie tylko chronią one przed trującym smogiem, ale również filtrują powietrze i ułatwiają oddychanie. Jaką maskę antysmogową wybrać? Co warto o nich wiedzieć? Czym się kierować przy wyborze? Jakie funkcje musi spełniać dobra maska antysmogowa? Zachęcamy do lektury artykułu bogatego w niezbędne informacje.

Filtr “sercem” maski antysmogowej:
Podstawowym i centralnym elementem maski antysmogowej jest filtr. Warto wybrać produkt wysokiej jakości z odpowiednim filtrem – najlepiej sprawdzają się maski antysmogowe z filtrem N99. Dlaczego? Otóż pochłaniają one aż 99% zanieczyszczeń z powietrza: począwszy od różnego rodzaju spalin, aż po kurz i inne szkodliwe substancje. Informacja ta może wydać się nieprawdopodobna, ale obecnie w powietrzu znajduje się aż 150 różnego rodzaju szkodliwych substancji. Filtr nie pozwala na przedostanie się smogu do organizmu i oczyszcza wdychane powietrze.

Sprawdzaj certyfikat CIOP Państwowego Instytutu Badawczego
Dobra maska antysmogowa musi posiadać certyfikat CIOP Państwowego Instytutu Badawczego. Wtedy mamy pewność, że jest ona w pełni dopasowana do polskich warunków.

Rozmiar maski jest bardzo ważny
Ważną rzeczą jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru maski. Nawet jeśli kupujemy dany produkt przez Internet musimy zmierzyć maskę. Powinna być ona idealnie dopasowana do kształtu głowy. Tylko wtedy spełnia swoją funkcję, jest wygodna, elastyczna, trzyma się nawet przy dużym wysiłku. Jak prawidłowo założyć maskę antysmogową można dowiedzieć się z tego artykułu.

Maski antysmogowe również dla dzieci
Maski antysmogowe powinny używać nie tylko osoby cierpiące na choroby układu oddechowego. Mogą je używać także osoby, które po prostu chcą dbać o zdrowie (w tym również dzieci). Młode organizmy są bardzo podatne na działanie toksyn i niebezpiecznych substancji. Powinniśmy więc zapewnić maluchom najwyższe bezpieczeństwo.

Maski antysmogowe kupione w Internecie nie muszą być gorsze
Warto kupować maski antysmogowe w Internecie. Przed zakupem jednak, tak jak było wspomniane powyżej warto sprawdzić rozmiar maski. To priorytet.

Przestrzegając tych 5 podpunktów możemy trafić na maskę antysmogową, która całkowicie spełni nasze oczekiwania. Maskę antysmogową, która będzie wygodna, komfortowa i będzie nas dobrze chronić przed smogiem.

Leave a Comment